Evan has logged 30 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stillwater

Stillwater

2021
×
★½
Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Edit this entry  
27
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
½
Edit this entry  
22
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mirror

Mirror

1975
×
★★★½
Edit this entry  
20
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
12
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★
Read the review Edit this entry