Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Song of the Assassins

Song of the Assassins

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Seven to One

Seven to One

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shaolin Invincibles

Shaolin Invincibles

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Line of Duty 4

In the Line of Duty 4

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Line of Duty 3

In the Line of Duty 3

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Peace Hotel

Peace Hotel

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Pirate

Red Pirate

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fall

Fall

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Furies

Furies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Easy Money

Easy Money

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Radioactive Dreams

Radioactive Dreams

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Tantana

The Tantana

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Great Director

The Great Director

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Snipers

Snipers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Battle of Midway

The Battle of Midway

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
in water

in water

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Mask 2: City of Masks

Black Mask 2: City of Masks

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boyka: Undisputed IV

Boyka: Undisputed IV

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Undisputed III: Redemption

Undisputed III: Redemption

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Undisputed II: Last Man Standing

Undisputed II: Last Man Standing

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Abduction

Abduction

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
El Gringo

El Gringo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Close Range

Close Range

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Savage Dog

Savage Dog

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Debt Collectors

Debt Collectors

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Cat II

Black Cat II

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Remembering Every Night

Remembering Every Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fist of Legend

Fist of Legend

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Special Delivery

Special Delivery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
There is a Stone

There is a Stone

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hidden Blade

Hidden Blade

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Absence

Absence

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ballet Now

Ballet Now

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Undeclared War

Undeclared War

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Secret Police

Secret Police

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Cat

Black Cat

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry