Sean has logged 319 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chasing Dream

Chasing Dream

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Only Cloud Knows

Only Cloud Knows

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Romancing in Thin Air

Romancing in Thin Air

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ransom for a Dead Man

Ransom for a Dead Man

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Invincible Dragon

The Invincible Dragon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Husbands

Three Husbands

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry