Sort by

sthef has logged 355 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chloe

Chloe

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★½
Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Edit this entry  
22
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
Edit this entry  
21
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Edit this entry  
21
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
It Follows

It Follows

2014
×
Edit this entry  
20
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Hush

Hush

2008
×
Edit this entry  
10
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
Edit this entry  
08
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★½
Edit this entry  
03
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scoob!

Scoob!

2020
×
Edit this entry  
22
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Edit this entry