Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Homeroom

Homeroom

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry