Collin Taylor has logged 31 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Long Way Down

The Long Way Down

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Punish

Punish

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
13
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Case for Christ

The Case for Christ

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mifune: The Last Samurai

Mifune: The Last Samurai

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Big City

The Big City

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry