Collin Taylor has logged 32 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Edit this entry  
10
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The J Team

The J Team

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry