Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • August 31st

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • He110

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • McMillion$

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Togo

    ★★★★

  • Star Wars Collection

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Take Me Out

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Invader Zim: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

    ★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Uninspired