• Insomniacs That Go Bang in the Night

  • Zomblogalypse

    ★★½

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Work

  • The Illusion of Cinema

  • The House

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Cycling Away

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Operation Mincemeat

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★

  • The Story of Film: A New Generation

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • A Conversation

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Melancholy Man

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½