Jordan has logged 33 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Begone Dull Care

Begone Dull Care

1949
×
Edit this entry  
31
Bait

Bait

1954
×
★★★½
Edit this entry  
31
Le Doulos

Le Doulos

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Providence

Providence

1977
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Late Show

The Late Show

1977
×
★★★½
Edit this entry  
28
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Big Business

Big Business

1988
×
★★★
Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
24
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Cotton Club

The Cotton Club

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Thy Kingdom Come

Thy Kingdom Come

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
07
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
1917

1917

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Touchez Pas au Grisbi

Touchez Pas au Grisbi

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Burning Cane

Burning Cane

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Viola

Viola

2012
×
★★★½
Edit this entry