• Bhool Bhulaiyaa 2

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★½

  • Cobalt Blue

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Jalsa

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Night Drive

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★

  • Badhaai Do

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Sardar Udham

    ★★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Kaanekkaane

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • #Home

    ★★★★

  • Bhuj: The Pride of India

    ½

  • Shershaah

    ★★

  • Kuruthi

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★★

  • Old

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Toofaan

    ★★★

  • Malik

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Sara'S

    ★★★½

  • Haseen Dillruba

    ★½

  • Ray

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Sherni

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Radhe

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Ajeeb Daastaans

    ★★★

  • Karnan

    ★★★★★

  • Nayattu

    ★★★★

  • The Big Bull

    ★½

  • Joji

    ★★★★

  • Irul

    ★★★

  • OK Computer

  • Silence... Can You Hear It?

    ★★½

  • Pagglait

    ★★★½

  • Kala

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★½

  • Drishyam 2

    ★★★½

  • Orphan of autonomy