Aakash has logged 112 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Mammo

Mammo

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
No Smoking

No Smoking

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Time Machine

Time Machine

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Walker

Walker

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Napoleon

Napoleon

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trikal

Trikal

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Welcome to Sajjanpur

Welcome to Sajjanpur

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Befikre

Befikre

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1995
×
Edit this entry  
24
In the Name of God

In the Name of God

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Nirvana: Live at the Paramount

Nirvana: Live at the Paramount

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
24
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Planet Earth II

Planet Earth II

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Edit this entry  
24
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Edit this entry  
24
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Edit this entry  
24
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Edit this entry  
24
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Edit this entry  
24
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★
Edit this entry  
24
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
Edit this entry  
24
The Expendables

The Expendables

2010
×
Edit this entry  
24
Thirst

Thirst

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Friday

Black Friday

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
All Day and a Night

All Day and a Night

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Mom

Mom

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halahal

Halahal

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chocolate: Deep Dark Secrets

Chocolate: Deep Dark Secrets

2005
×
Read the review Edit this entry  
20
Satyajit Ray

Satyajit Ray

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry