Maddison has logged 376 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Edit this entry  
19
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★½
Edit this entry  
14
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Edit this entry  
14
Welcome Home

Welcome Home

2018
×
★½
Edit this entry  
14
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
Son of a Gun

Son of a Gun

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
What If

What If

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
40 Days and 40 Nights

40 Days and 40 Nights

2002
×
★½
Edit this entry  
25
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hush

Hush

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★
Edit this entry  
22
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Read the review Edit this entry