Maddison has logged 50 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
War Machine

War Machine

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Cage Dive

Cage Dive

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Blame

Blame

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
28
XX

XX

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
The Heart Machine

The Heart Machine

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★
Edit this entry  
25
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★½
Edit this entry  
23
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pietà

Pietà

2012
×
★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★
Edit this entry  
21
The Open House

The Open House

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Dig Two Graves

Dig Two Graves

2014
×
★★
Edit this entry  
12
Voyeur

Voyeur

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Edit this entry  
08
Joy

Joy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Bright

Bright

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry