Sort by

Aaron has logged 40 entries for films during September 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Casa De Mi Padre

Casa De Mi Padre

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Safe House

Safe House

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Superman

Superman

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beast

Beast

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
War Horse

War Horse

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stake Land

Stake Land

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Europa

Europa

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spartan

Spartan

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sophie Scholl: The Final Days

Sophie Scholl: The Final Days

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Babel

Babel

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Incendies

Incendies

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Head-On

Head-On

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Money Train

Money Train

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
50/50

50/50

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Excuse Me

Excuse Me

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Children of Glory

Children of Glory

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Payback

Payback

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ronin

Ronin

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry