Sort by

Aaron has logged 35 entries for films during October 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wall Street

Wall Street

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Revenge

Revenge

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Over the Top

Over the Top

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Identity

Identity

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Coriolanus

Coriolanus

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twixt

Twixt

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blow

Blow

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lawless

Lawless

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry