Aaron has logged 45 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cul-de-sac

Cul-de-sac

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
½
Edit this entry  
24
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Birth

Birth

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
What Richard Did

What Richard Did

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
It's All About Love

It's All About Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Off the Black

Off the Black

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shadows

Shadows

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Return of the Pink Panther

The Return of the Pink Panther

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Poison

Poison

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★
Edit this entry  
14
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
La Strada

La Strada

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kids

Kids

1995
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★
Edit this entry  
01
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry