Aaron has logged 28 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Café Society

Café Society

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Reunion

The Reunion

2011
×
★½
Edit this entry  
24
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How to Lose Friends & Alienate People

How to Lose Friends & Alienate People

2008
×
★★
Edit this entry  
21
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★½
Edit this entry  
21
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Suburra

Suburra

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Sir Arne's Treasure

Sir Arne's Treasure

1919
×
★★
Edit this entry  
12
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Leaves from Satan's Book

Leaves from Satan's Book

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bleeder

Bleeder

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry