Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Read prior review Edit this entry  
13
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mistaken for Strangers

Mistaken for Strangers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Casino

Casino

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry