Sort by

Chingy has logged 43 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shinjuku Swan

Shinjuku Swan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kids Return

Kids Return

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Vampire Hotel

Tokyo Vampire Hotel

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry