Sort by

TheGiantClaw has logged 22 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Return of Superman

The Return of Superman

1979
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Joke

The Joke

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Death Warrant

Death Warrant

1990
×
★★★½
Edit this entry  
29
Alice

Alice

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Flying Saucers Over Hollywood: The 'Plan 9' Companion

Flying Saucers Over Hollywood: The 'Plan 9' Companion

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yokai Monsters: Along with Ghosts

Yokai Monsters: Along with Ghosts

1969
×
★★★
Edit this entry  
21
Three-Head Monster

Three-Head Monster

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hellboy Animated: Blood and Iron

Hellboy Animated: Blood and Iron

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Dallas Connection

The Dallas Connection

1994
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ernest Goes to Camp

Ernest Goes to Camp

1987
×
★★★
Edit this entry  
16
Omega Cop

Omega Cop

1990
×
★★★
Edit this entry  
16
Superman

Superman

1978
×
★★★
Edit this entry  
13
Attack Force

Attack Force

2006
×
★½
Edit this entry  
13
Maximum Conviction

Maximum Conviction

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
Out for a Kill

Out for a Kill

2003
×
★★★½
Edit this entry  
09
Belly of the Beast

Belly of the Beast

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hellboy Animated: Sword of Storms

Hellboy Animated: Sword of Storms

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
Mars of Destruction

Mars of Destruction

2005
×
★½
Read prior review Edit this entry  
03
Royal Space Force - The Wings Of Honneamise

Royal Space Force - The Wings Of Honneamise

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry