T has logged 306 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dr. Jekyll Likes Them Hot

Dr. Jekyll Likes Them Hot

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dukes of Hazzard

The Dukes of Hazzard

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The 24 Hour War

The 24 Hour War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Holiday Rush

Holiday Rush

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dirtbag: The Legend of Fred Beckey

Dirtbag: The Legend of Fred Beckey

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil's Bed

The Devil's Bed

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Icarus

Icarus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Piranha

Piranha

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beyond Loch Ness

Beyond Loch Ness

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Corruption of Chris Miller

The Corruption of Chris Miller

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Jigsaw Man

The Jigsaw Man

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Emanuelle and Françoise

Emanuelle and Françoise

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
In Like Flynn

In Like Flynn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Replicas

Replicas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry