T has logged 358 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Desert of Fire

Desert of Fire

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Shock Treatment

Shock Treatment

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lost Soul

Lost Soul

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Good Thief

The Good Thief

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Skull: The Mask

Skull: The Mask

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Seagulls Fly Low

Seagulls Fly Low

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Sting of Death

Sting of Death

1966
×
Read the review Edit this entry  
19
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hard Kill

Hard Kill

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Alien Factor

The Alien Factor

1978
×
Read the review Edit this entry  
12
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ava

Ava

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Zombie Walks

The Zombie Walks

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Christmas Crossfire

Christmas Crossfire

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mirror Crack'd

The Mirror Crack'd

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wonders of Aladdin

The Wonders of Aladdin

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Take Me

Take Me

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guillermo Vilas: Settling the Score

Guillermo Vilas: Settling the Score

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mr. Magoo

Mr. Magoo

1997
×
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Beast Must Die

The Beast Must Die

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wolf's Hole

Wolf's Hole

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scandal in Sorrento

Scandal in Sorrento

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry