T has logged 27 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dr. Phibes Rises Again

Dr. Phibes Rises Again

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Cat from Outer Space

The Cat from Outer Space

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ogre

The Ogre

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fish With the Eyes of Gold

The Fish With the Eyes of Gold

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paranoia

Paranoia

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Blackout

The Big Blackout

1966
×
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Groundstar Conspiracy

The Groundstar Conspiracy

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sect

The Sect

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shocking Dark

Shocking Dark

1989
×
Read the review Edit this entry  
14
Stretch

Stretch

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Perfect Furlough

The Perfect Furlough

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Terror

Terror

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hired Killer

The Hired Killer

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Even the Wind Is Afraid

Even the Wind Is Afraid

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cop in Blue Jeans

The Cop in Blue Jeans

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paris Killers

Paris Killers

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry