• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Sing 2

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • A Man Named Scott

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Becoming Cousteau

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Flee

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Locked Down

  • The White Tiger

    ★★★

  • Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

    ★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Burrow

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation