K. has logged 241 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry  
29
I'm Not Your Mom

I'm Not Your Mom

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Piola

Piola

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One in a Thousand

One in a Thousand

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Esquirlas

Esquirlas

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
La escuela del bosque

La escuela del bosque

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sophie Jones

Sophie Jones

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Red Screening

Red Screening

2020
×
Edit this entry  
16
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
My Love or My Passion

My Love or My Passion

2017
×
Edit this entry  
09
Carmel: Who Killed Maria Marta?

Carmel: Who Killed Maria Marta?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
½
Edit this entry  
06
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Edit this entry  
31
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Edit this entry  
29
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Lion's Heart

Lion's Heart

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Attack of the Killer Tomatoes!

Attack of the Killer Tomatoes!

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Edit this entry  
30
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★
Edit this entry  
28
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★
Edit this entry  
25
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Edit this entry  
24
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Edit this entry  
17
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry