• First Man

    ★★★½

  • Salt

  • Roma

    ★★★★★

  • Slender Man

    ½

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Dogman

    ★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★

  • Fahrenheit 451

    ★★

  • The Kissing Booth

  • El Angel

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Birds of Passage

    ★★★½

  • Behind the Curve

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • La Flor

  • I Am Not an Easy Man

    ★★★

  • Truth or Dare

  • Demon House

  • Thunder Road

  • 6 Balloons

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★½

  • Museo

    ★★★½

  • Utøya: July 22

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ½

  • Black Panther

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Piercing

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Mandy

    ★★★

  • Summer of 84

    ★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Jigsaw

    ★½

  • Coco

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Errementari: The Blacksmith and the Devil

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Virgin

  • Happy Death Day

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Jeepers Creepers 3

    ½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★½

  • Lean on Pete

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★½