Kevin has logged 26 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Edit this entry  
15
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
Read the review Edit this entry