sam has logged 23 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry