Sort by
  • She Said

    ★★★½

  • Entergalactic

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Nope

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • The Blue Caftan

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Men

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Alcarràs

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Happening

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★★

  • Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

  • Reclaiming Amy

  • Ali & Ava

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Seaspiracy

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Behind Her Eyes

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • It's a Sin

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Canvas

  • My First Summer

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Another Round

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Summerland

    ★★★★★

  • Athlete A

  • I May Destroy You

  • The High Note

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Half of It

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Little Girl

    ★★★★★

  • The Stranger

  • Lost Girls

    ★★½

  • Disclosure

  • Promising Young Woman

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

  • A Fall from Grace

    ★★½