Danny has logged 27 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry