Sort by

Michael Dang has logged 124 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Letter

Love Letter

1995
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Overlord

Overlord

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oasis

Oasis

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Merantau

Merantau

2009
×
★★½
Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
6 Balloons

6 Balloons

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Accidental Detective 2: In Action

The Accidental Detective 2: In Action

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry