Sort by

theironcupcake has logged 624 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
That's Entertainment, Part II

That's Entertainment, Part II

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
On Dangerous Ground

On Dangerous Ground

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
God's Bloody Acre

God's Bloody Acre

1975
×
Read the review Edit this entry  
29
Blood Bath

Blood Bath

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tomcats

Tomcats

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Drowning

The Drowning

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tit for Tat

Tit for Tat

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Them Thar Hills

Them Thar Hills

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Big Girls Don't Cry... They Get Even

Big Girls Don't Cry... They Get Even

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wit's End

Wit's End

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Two Seconds

Two Seconds

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Handsome Harry

Handsome Harry

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Passions of Carol

The Passions of Carol

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Come And Be Purified

Come And Be Purified

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Diary of a Nudist

Diary of a Nudist

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The World of Henry Orient

The World of Henry Orient

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Her Costly Affair

Her Costly Affair

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Liza with a Z

Liza with a Z

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blaze Starr Goes Nudist

Blaze Starr Goes Nudist

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Case of the Lucky Legs

The Case of the Lucky Legs

1935
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Pink Ladies

The Pink Ladies

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let Me Die a Woman

Let Me Die a Woman

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nude on the Moon

Nude on the Moon

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Immoral Three

The Immoral Three

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Combo

The Big Combo

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Another Day, Another Man

Another Day, Another Man

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Water Power

Water Power

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beast That Killed Women

The Beast That Killed Women

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Double Agent 73

Double Agent 73

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadly Weapons

Deadly Weapons

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Yentl

Yentl

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Putting Pants on Philip

Putting Pants on Philip

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Joe Rock Superstar

Joe Rock Superstar

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Too Much Too Often!

Too Much Too Often!

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Transplant

The Amazing Transplant

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Third Wife, George

My Third Wife, George

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Indecent Desires

Indecent Desires

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Brother's Wife

My Brother's Wife

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hell in the Pacific

Hell in the Pacific

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry