Sort by

Jack has logged 16 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Tony Robbins: I Am Not Your Guru

Tony Robbins: I Am Not Your Guru

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wind River

Wind River

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry