Sort by

Jack has logged 24 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Audition

Audition

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry