Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
17 Again

17 Again

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Flipped

Flipped

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
We Cry Together

We Cry Together

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry