Sort by

Jack has logged 61 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Waco

Waco

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The League of Extraordinary Gentlemen

The League of Extraordinary Gentlemen

2003
×
Read the review Edit this entry  
13
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Finding Forrester

Finding Forrester

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Centurion

Centurion

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Burnt

Burnt

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry