Jack has logged 64 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
50/50

50/50

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Read the review Edit this entry  
24
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
What If

What If

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cheers

Cheers

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Judd Apatow: The Return

Judd Apatow: The Return

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stronger

Stronger

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Conspiracy Theory

Conspiracy Theory

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
John Q

John Q

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry