Sort by

Jack has logged 48 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kids

Kids

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Happiness

Happiness

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Solaris

Solaris

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
That One Day

That One Day

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Carne

Carne

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tyrel

Tyrel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emergency

Emergency

2017
×
Edit this entry  
16
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Insult

The Insult

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Girl

Girl

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
A Kid Like Jake

A Kid Like Jake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hard Paint

Hard Paint

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dogman

Dogman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dog

Dog

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Comedy Central Roast of Bruce Willis

Comedy Central Roast of Bruce Willis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry