Jack has logged 31 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Stepmom Blues

Stepmom Blues

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Philomena

Philomena

2013
×
★★
Edit this entry  
14
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Project X

Project X

2012
×
★★
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★½
Edit this entry  
14
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Awake

Awake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry