RSS feed for Jon
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Driveways

Driveways

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hala

Hala

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Metal Heart

Metal Heart

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deformer

Deformer

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Traveler

Midnight Traveler

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Take the Low Road

We Take the Low Road

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Garden State

Garden State

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Forks Over Knives

Forks Over Knives

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Extraordinary Journey of Celeste García

The Extraordinary Journey of Celeste García

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Prospect

Prospect

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
That Sugar Film

That Sugar Film

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
2040

2040

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Humpday

Humpday

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Family Tour

A Family Tour

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Border

Border

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paperboys

Paperboys

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Burial of Kojo

The Burial of Kojo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Armless

Armless

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Unicorn

The Unicorn

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blossoms & Blood

Blossoms & Blood

2003
×
Edit this entry