Sort by

Josh has logged 34 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
Saint Laurent

Saint Laurent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
23
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
23
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Windtalkers

Windtalkers

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★
Edit this entry  
15
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
13
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★
Edit this entry  
04
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★
Edit this entry