Sort by

Josh has logged 528 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
26
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Braven

Braven

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
22
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Shun Li and the Poet

Shun Li and the Poet

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Voyage

Fantastic Voyage

1966
×
★★★
Edit this entry  
16
Caniba

Caniba

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Did You Wonder Who Fired the Gun?

Did You Wonder Who Fired the Gun?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Something Good — Negro Kiss

Something Good — Negro Kiss

1898
×
Edit this entry  
13
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Read the review Edit this entry  
08
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gemini

Gemini

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Illang: The Wolf Brigade

Illang: The Wolf Brigade

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★
Edit this entry  
04
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Death Line

Death Line

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bushwick

Bushwick

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Inferno

Inferno

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dead of Night

Dead of Night

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What They Had

What They Had

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Nancy

Nancy

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry