Sort by

Josh has logged 559 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Burn!

Burn!

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Judy

Judy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sabotage

Sabotage

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
Edit this entry  
12
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Edit this entry  
12
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Depraved

Depraved

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★
Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lessons of Darkness

Lessons of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry