Sort by

josh has logged 53 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
★★★
Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★★★
Edit this entry  
28
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Howling

The Howling

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bloody Birthday

Bloody Birthday

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Images

Images

1972
×
★★★★
Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nightcomers

The Nightcomers

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alone

Alone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trog

Trog

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Student Nurses

The Student Nurses

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ted 2

Ted 2

2015
×
Edit this entry