Sort by

josh has logged 654 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
Read the review Edit this entry  
30
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★
Read prior review Edit this entry  
30
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★
Edit this entry  
29
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
28
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nirvana: Unplugged In New York

Nirvana: Unplugged In New York

1993
×
Edit this entry  
28
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★
Edit this entry  
28
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★★
Edit this entry  
28
She Done Him Wrong

She Done Him Wrong

1933
×
★★★
Edit this entry  
28
The Immortal Story

The Immortal Story

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Edit this entry  
27
L'Âge d'Or

L'Âge d'Or

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lake of Dracula

Lake of Dracula

1971
×
★★★
Edit this entry  
27
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1928
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Curse of the Mummy's Tomb

The Curse of the Mummy's Tomb

1964
×
★★
Edit this entry  
26
Law of the Border

Law of the Border

1966
×
★★★
Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Man There Was

A Man There Was

1917
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cliff Walkers

Cliff Walkers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★
Edit this entry  
17
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★★
Edit this entry  
16
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Simon of the Desert

Simon of the Desert

1965
×
★★★★
Edit this entry