Sort by

J.S. has logged 420 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Eight Girls in a Barrel

Eight Girls in a Barrel

1900
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fat and Lean Wrestling Match

The Fat and Lean Wrestling Match

1900
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Triple Conjurer and the Living Head

The Triple Conjurer and the Living Head

1900
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Junior

Junior

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Becoming Cousteau

Becoming Cousteau

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Up-to-Date Spiritualism

Up-to-Date Spiritualism

1900
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Louis C.K.: Sorry

Louis C.K.: Sorry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Artist and the Dummy

The Artist and the Dummy

1900
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The One-Man Band

The One-Man Band

1900
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Misfortunes of an Explorer

The Misfortunes of an Explorer

1900
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Touch of the Master's Hand

The Touch of the Master's Hand

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jack Black: Spider-Man

Jack Black: Spider-Man

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cook's Revenge

The Cook's Revenge

1900
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Falls

The Falls

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Lost Leonardo

The Lost Leonardo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Addition and Subtraction

Addition and Subtraction

1900
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Human Pyramid

The Human Pyramid

1899
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Summoning the Spirits

Summoning the Spirits

1899
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mysterious Portrait

The Mysterious Portrait

1899
×
★★★
Edit this entry  
29
The Conjurer

The Conjurer

1899
×
★★★
Edit this entry  
28
Extravagant Struggles

Extravagant Struggles

1899
×
★★★
Edit this entry  
27
The Temptation of St. Anthony

The Temptation of St. Anthony

1898
×
★★★
Edit this entry  
25
The Famous Box Trick

The Famous Box Trick

1898
×
★★★
Edit this entry  
24
The Magician

The Magician

1898
×
★★★
Edit this entry  
23
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Panorama from Top of a Moving Train

Panorama from Top of a Moving Train

1898
×
★★★
Edit this entry