• Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • The Little Things

    ½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Nate: A One Man Show

    ★★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Small Axe

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Operation Christmas Drop

    ★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • The Missing Pizza

  • The Old Guard

    ★★★

  • Expecting Amy

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★

  • New York New York

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Uncorked

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Making a Murder

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Cats

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★★