Kenny has logged 35 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Anniversary

Happy Anniversary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Virus

Virus

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry