Sort by

Mitchy has logged 51 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Funland

Funland

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bewitched

Bewitched

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Aurora

Aurora

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Futuresport

Futuresport

1998
×
Read the review Edit this entry  
28
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla vs. Mothra

Godzilla vs. Mothra

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fyre

Fyre

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scanners

Scanners

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Edtv

Edtv

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Arizona

Arizona

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
Edit this entry  
18
Godzilla vs. King Ghidorah

Godzilla vs. King Ghidorah

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Holds Barred

No Holds Barred

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Suburban Commando

Suburban Commando

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ready to Rumble

Ready to Rumble

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Body Slam

Body Slam

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Edit this entry  
09
Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Quick Change

Quick Change

1990
×
★★★★
Edit this entry  
09
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
In Time

In Time

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Follow That Bird

Follow That Bird

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry